Mea-Culpa

Mea-Culpa

Yazıları yazarken insan gerçekten de sanal bir gerçeklik içerisinde yaşıyor, her nasıl oluyorsa kendi içinizde çoğalıyor genişliyor ve bir kaç kişi oluveriyorsunuz.. Bu çokluk içinde gerçek dünyadan gelen bir söz bir ses bir harekette gerçekten insanı yoğuşturuyor..sanki kopuyorsunuz..bazen alakasız gibi gözüken olaylar bir birleşiyor kafanızda bir bakıyorsunuz müthiş bir senaryo   hayata dair,   fark edebildikleriniz   ile gelişiminize dair.

Bir önceki yazımda çiğneyelimde yutalım, miğdemize oturmasın demiştim ya,  bu bana yetmedi birde bunun üzerine MEA-CULPA  diyorum..
Mea Culpa felsefesini duymuşmuydunuz bilemiyorum ama  bu aralar ban pek iyi geldi hatta koluma elime , gözümün önüne bir yere yazdıracağım…
Mea-culpa felsefesi özellikle Tanrılar okulunun yazılışındaki temel taşlarından…eğer okumadıysanız şiddetle tavsiye ederim..hani 3-4 yıl önce secret diye bir kitap çıktı ve ne yaşadığımızı ve nasıl yaşayacağımızı sözüm ola çözümleyen.. insanlara dinsizliği aşılayan … küllün saçmalık olan.. işte bu yöntemsiz ve tamamen ticari yaratılmış bir felsefe bozuntusu…işte bunun kırpıntı bilgi kalıtımları ile yazılmış yanlışlıklarının tamamen deneyimsel ve gerçek olgularını anlatan bu kitap bence yazılmış evrensel anlatımı ile bu konuda noktayı koyuyor..
Bende zaman zaman sorguladığım soruların bir çok cevabını bu kitapta buldum diyebilirim..SIRIN SIRRI..
Ardından google sordum bir kaç cevap da ekşi sözlükten buldum.. çok güzel şarkılar yazılmış MEA-CULPA için.bunlardan en güzel olanı da ENİGMA grubunun yazdığı beste Allah aşkı ile yazıldığını ve ona ulaşma konusunda bir günah çıkartma gibi gözüküyor. ben keyifle dinledim aslında yıllardır dinlerdim ancak bilmezdim .. ama demek ki bilinç altıma yerleşmiş…. bildiğiniz gibi bilinç altının lisanı yoktur, alır çözümler ve olduğu gibi kabul eder..
Beni çözdü yani sizi çözer mi bilmem.
Bu kesinlikle polyanacılık  değil tam bir SECRET…DİYORUM YA YAZARKEN ÇOĞALIYORUM ASLI ŞU ASLINDA ÇOKUM DA YAZARKEN FARK EDİYORUM.. İŞTE BURADA DİYECEKSİNİZ Kİ ”YAZAN KİM,- FARK ETTİĞİN KİM”…Burada D-HİÇBİRİ ( tıkla-oku) yazıma cevap bulabildiğimde bu soruya da cevap verebilirim sanırım şu anda bunun tanımı yok…yok. aynı AŞK gibi

Benim Suçum(Günahım)Tanrim bana merhamet et İsa bana merhamet et
Artık uyuyamıyorum(Zaman geldi)
Seni arzuluyorum (Zaman geldi)
Al beni Ben seninim Ben günahkarım
Fantazilerimin sonuna ulaşmak istiyorum Biliyorum bu yasak.Ben deliyim. kendimi salıyorum
Ben günahkarım Tanrım bana merhamet et İsa bana merhamet et
Ben buradayım ve de baska yerdeyim  Baska hiç bir seyim yokBen çıldırıyorum Kendimi salıyorum
Ben günahkarım
Artik uyuyamıyorum Seni arzuluyorum Al beni Ben seninim
Tanrim bana merhamet et İsa bana merhamet et
Ben buradayim ve de baska yerdeyim Her seyi istiyorum;Sen istediğin zaman,Senin istedigin gibi.
Ben günahkarim Tanrim bana merhamet et