Ayşen Hamamcıoğlu Kimdir ?

Terma Mühendislik – Kurucusu

Kadın girişimci, kadın mühendis Ayşen Hamamcıoğlu, Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Profesyonel iş hayatına şantiyelerde ve otel teknik servislerinde başlayan Hamamcıoğlu, TEBA bölge müdürlüğüne transfer olarak, 3 yıl çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Ardından otel mekanik tesisat taahhütü ve teknik malzeme satışı yaparak, kendi girişimcilik hikâyesini yazmaya başladı. 2012 yılı itibarı ile imalat sektörüne girdi LEDCOUTURE markası ile endüstriyel aydınlama ürünleri yapmaya başladı .Geçmiş Dönemlerde, Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube yönetiminde ve komisyonlarında çalıştı. Eğitim komisyonu faaliyetlerini gerçekleştirdi. 12.Dönem ve 13. Dönem MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı olup, aktif iş hayatı ile birlikte; 2006 yılında TTMD Antalya il temsilciliğini 4 dönem(8 yıl) üstlendi ve ardından TTMD Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.Aynı dernek içerisinde sempozyum komisyonu, sektör dernekleri komisyonu, üye ilişkileri komisyonu ve temsilcilikler komisyonu gibi bir çok komisyonda görev aldı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu üyesi olup 2 dönem görev almıştır. Aynı zamanda Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde çalışan Hamamcıoğlu, Nartaneleri, Türkiye Uğur Böcekleri-TMMOB ve İKK kadın komisyonunda bilim merkezi sosyal sorumluluk projelerinin planlama ve koordinasyonunda yer aldı. 2017 yılı “Mucit Fikirler -Geleceğin Makinaları” konulu milli Eğitim müdürlüğü ile 40 devlet okulu 205 proje katılımı ile geleceğin Mucitleri yarışmasını Düzenledi .Girişimcilik ve sanayi 4.0 konusunda sunumlar gerçekleştirmekte genç girişimciler ve tasarım yarışmalarında jüri üyelikleri. yapmaktadır. Aynı zamanda kurulduğu günden beridir FUTURİSTLER derneği üyesidir. ADB(Amatör denizcilik belgesi) sahibi ve Antalya Yelken kulübü üyesidir.
Evli ve iki çocuk annesidir.

Terma Mühendislik

Son yıllarda gelişen ve günümüzde kullanım alanları oldukça artan aydınlatma teknolojisi; LED aydınlatma sistemleridir. Düşük enerji kullanarak uzun ömürlü ışık yayması, LED sistemlerini diğer aydınlatma sistemlerinden ayıran en önemli farktır. LED teknolojisi artık; iç ve dış tüm mekanların aydınlatılmasında kullanılmaktadır.
• Türkiye’de özel ve kamu kuruluşlarında, modern aydınlatma kavramının gelişmesine 1993 yılından beri büyük katkı sağlayan firmamız müşterilerinin güvenini kazanarak sektör liderliğine doğru ilerlemektedir.
• LEDCOUTURE, deneyimli uzman kadrosu ile kendi özel üretimlerinin yanı sıra dünyanın önde gelen kuruluşlarının STAD, YOL, TÜNEL aydınlatmalarında proje partneridir. Bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerinde inovatif düşünen, doğru aydınlatma ilkelerinden ödün vermeyen mimari ve mühendislik ile bütünlüklü, emniyetli çalışmalar yürüten firmamız, estetik ve fonksiyonel projeler gerçekleştirme amacıyla hareket etmektedir.

Led it...

Feel, Spark, Destine, Explore, Touch, Smile, Shine, Imagine, Brighten…

Terma İmzası

Terma Ledcouture olarak yaptığımız işler…

Doğadan ilham alıyoruz

Kutup ışıklarından, ateş böceklerine, yakamoz planktonlarından, gün batım tayflarına…