AYŞEN HAMAMCIOĞLU
 

   “Yıllar yılları kovalıyor, konulmuş hedefler varsa, ya tutturuluyor ya da üzerine  birer bardak su içiliyor. Zaman öyle bir şey ki akıp gidiyor, Neyzen Tevfik demiş  ya hani; Bardak çatlak ve doluysa içsen de boşalır içmesen de. Gelmez diye  düşündüğümüz çok uzak gördüğümüz, günler,  bir bakıyorsunuz yaşanıyor. Giriş  gelişme sonuç, her alanda etkinliğini koruyor, bu analitik yaklaşımlar sanırım  birazda mesleğim gereği, bakış açılarımı da oluşturmuş durumda. “

 Kurucu ortağı olduğu firma bölgede aydınlatma sektörlerinin en önde gelen  kuruluşlarından. Proje bazlı çalışmalar yapıyor. Firma kendi üretim hanesinde  yaptığı çalışmalar ile pazara inovatif ve çok fonksiyonlu ürünler sunuyor. Ülkemizde bir çok kuruluş, otel, restaurant, alışveriş merkezi LEDCAUTURE ürünleri ile aydınlatılıyor. 

  Hamamcıoğlu profesyonel iş hayatı içerisinde aktif yöneticilik yaparken aynı  zaman da birçok sivil toplum kuruluşlarında, odalarda ve dernekler de yoğun  çalışmaları yaptı ve yapmaya devam ediyor.  

  Mühendislik becerisinin hayatın birçok alanında faydasını gördüğünü belirten Hamamcıoğlu, bununla birlikte uzmanlaşmanın öneminin her geçen gün arttığına dikkat çekerek, çalışmalarını bu çerçevede devam ettiriyor. ''Artık her işi yaparım diyen,  hiç bir şeyi tam yapamıyor. Sadeleşmek, netleşmek ve uzmanlaşmak,  sonuca varmanın temel dinamiklerden oldu. İmalatta, mesleğimizde, sosyal yaşantımızda her şeyde yalın çizgiler bize hız kazandıracak gibi gözüküyor. Tüketim toplumumuzun hedef şaşırtması da diyebiliriz. Tükettiklerimiz de ki çeşitlilik sonrası kişide oluşan yorgunluk, bıkkınlık yerini hedefe yerleştirilen diğer bir metaya bırakıyor. Oysa eskiden her şeyi daha sade yaşardık ve karışmadığı içinde lezzetleri ayırt edebilir, damak ta kalan tadı da tarifliye bilirdik.''

Kimdir?

Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Profesyonel iş hayatına şantiyelerde ve otel teknik servislerinde  başlayan Hamamcıoğlu, TEBA bölge müdürlüğüne transfer olarak, 3 yıl çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Ardından otel mekanik tesisat taahhütü ve teknik malzeme satışı yaparak, kendi girişimcilik hikâyesini yazmaya başladı. Geçmiş Dönemlerde, Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube yönetiminde  ve komisyonlarında çalıştı. Eğitim komisyonu faaliyetlerini gerçekleştirdi. Önceleri sosyal etkinlik ve periyodik kontrol komisyonlarında görev aldı. 12.Dönem MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı olup, aktif iş hayatı ile birlikte; TTMD Antalya il temsilciliğini 4 dönem(8 yıl) üstlendi ve ardından TTMD Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.Aynı dernek içerisinde sempozyum komisyonu, sektör dernekleri komisyonu, üye ilişkileri komisyonu ve temsilcilikler komisyonu gibi bir çok komisyonda görev aldı. 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu üyesi olup 2 dönem görev almıştır. Aynı zamanda Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi'nde çalışan Hamamcıoğlu, Nartaneleri, Türkiye Uğur Böcekleri-TMMOB ve İKK kadın komisyonunda bilim merkezi sosyal sorumluluk projelerinin planlama ve koordinasyonunda yer aldı. Aynı zamanda kurulduğu günden beridir FUTURİSTLER derneği üyesidir.ADB(Amatör denizcilik belgesi)  sahibi ve Antalya Yelken kulübü üyesidir.

Halen TMMOB Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.